Październik 24 2018 03:21:33
Nawigacja
Mariusz MAX Kolonko
Życie i ludzkie reakcje to dziwna sprawa. Można kogoś nie lubić, ale zgadzać się z tym co mówi, można lubić i nie zgadzać się.
Nie lubię p.Kolonko. Mówi za szybko, nie do końca wszystko można zrozumieć, bo prędkość wypowiadania słó to raczej nie MAX a karabin maszynowy MAXIM, jednak z większością tego co mówi jest bardzo sensowne. Oto jedno z Jego wystąpień. To już nie MAXIM a UZI.
Jednak...czy kłamie?
Jazgot cd.

ŻYDZI NIEWINNI

Abraham Gancwajch (ur. 1902 w Częstochowie, zm. prawdopodobnie w 1943 w Warszawie) – nauczyciel, dziennikarz, działacz syjonistyczny w ramach Ha-Szomer Ha-Cair. Kolaborant pod okupacją niemiecką, kierownik Urzędu do Walki z Lichwą i Spekulacją w getcie warszawskim.

PS.Niektóre filmy dają się tu jednak umieszczać, co jest dla mnie taką samą zagadką jak istnienie Wszechświata: podobno to wszystko istnieje z powodu Wielkiego Wybuchu jaki rzekomo miał miejsce miliardy lat temu. To możliwe. Jednak do dziś nikt nie wyjaśnił tego CO WYBUCHŁO.
Oglądam telewizję na TVN24 i mam tzw.mięższane uczucia.

Uprzejmie proszę o niepoprawiania słowa "MIĘŻSZANE" na "mieszane". Takie próby świadczą o wrodzonym lub nabytym kretynizmie i nierozumieniu tekstu przez czytającego.

Marzec 1968,czyli dlaczego "wygnano" z Polski żydów.

Żydzi byli dla mnie postaciami z opowieści i filmów. Nigdy żadnego nie znałem, a jeśli znałem, to nie wiedziałem że to żydzi, bo nie pytałem- a niby po co? Rozmawiałem kiedyś z pewnym żydem. Sam to powiedział, bo jak zwykle nie pytałem po jaką cholerę nosi jarmułkę. W końcu on mnie nie pytał o to dlaczego ja jej nie noszę. Powiedział coś, co pamiętać będę zawsze. Gdy spytałem o tych wszystkich plujących na Polskę żydach rzekł: - bo widzi pan, żydzi to zwykli ludzie, tak samo obarczeni wadami i pełni zalet jak wszyscy inni. Stanowimy pewną społeczność, i jak w każdej społeczności trafiają się różni- źli i dobrzy, mądrzy i głupi, zdolni i tumany. Najgorszą plagą dla żydów jest GŁUPI ŻYD. Nie da się go pozbyć, bo jest jednak żydem, ale ile taki potrafi narobić gówna, to pan sobie nie wyobrażasz. W czasie rozmowy wykazałem moją absolutną nieznajomość tematu, więc opisał mi cechy po jakich poznają się żydzi, a później powiedział: na moje oko, to pan też jest żydem. Zdziwiłem się bardzo a On kontynuował: nie zdziwiłbym się gdyby pan w historii swojej rodziny odnalazł korzenie których się pan nie spodziewasz. Uznałem to za bzdurę, ale odpowiedziałem że chyba bym żydem nie chciał być, bo żydzi muszą być ciągle zmęczeni, kiedy tak bez KOŃCA latają. Odpowiedział na to że można się przyzwyczaić i on nie pamięta jak to jest latać z KOŃCEM. Błysnąłem intelektem i wreszcie ja mu coś uświadomiłem. Powiedziałem że tak samo jak bez KOŃCA ale Z końcem. Miły człowiek. Niestety, nie wszyscy żydzi są mili.

Spadły maski i pokazały się macki. Dziwne
Od miesiąca panuje jazgot. Pewna grupa zmutowanych, krwiożerczych małp, a tym właśnie są ludzie, podniosła niebywały rwetes, bo w kraju który uznają za swoje lenno uchwalono prawo że nie wolno kłamać na temat tegoż kraju. Nikt nie powiedział nigdy że nowe prawo dotyczy konkretnie ich, bo ma dotyczyć wszystkich kłamców, ale to oni podnieśli ten wrzask.Widać nie umieją żyć bez kłamstwa.

Prawdę można mówić, tyle że jeśli prawda jest niepochlebna, to trzeba by było mieć na te niepochlebne twierdzenia jakiś dowód.
Jeśli masz dowód że ktoś popełnił przestępstwo, okaż go, a przestępcę sąd osądzi. Jeśli nie masz dowodu, pomówiony ma prawo do zadośćuczynienia. Szkalować nie wolno i tyle.
Mówienie nieprawdy chwalącej kraj czy społeczeństwo karalne nie jest, co uwżam za niesprawiedliwe.

Jak wspomniałęm- wrzask rozległ sięniezwykły, co jest zrozumiałe o tyle że są społeczności dla których kłamstwo jest niezbędne do życia jak mikroelementy w diecie: jak nie kłamią to słabną, dostają wyprysków, kołtunią im się włosy....
Czy Morawiecki powinien przytulic kłamiącego dziennikarza.

Oczywiście, powinien. Nie wolno mówić prawdy. Należy kłamać, bo bez kłamstwa żyć nie można. Przynajmniej żydzi, jak się okazało po reakcjach, nie mogą. Prawda jest jak trucizna. Stąd przecież tak wielki jazgot dotyczący polskiej ustawy zabraniającej kłamstw na temat Polski i Polaków. Kłamstwo to tlen i jedzenie dla żydów. Na szczęście - nie dla wszystkich. Na nieszczęście-ci dla których kłamstwo to istota istnienia są bardzo głośni. Nie zawsze tak było: dziś WSZYSCY ŻYDZI UDAJĄ ŚWIĘTOSZKÓW. Dziś istnieje zakaz badania tzw.holokaustu.Nie wolno, bo przeszłość wyciągnięta na światło dzienne mogłaby to światło przygasić. Tak, żydzi BRALI UDZIAŁ W HOLOKAUŚCIE!!! Oto film z czasów gdy kłamstwo nie było ambrozją dla żydów. Gdy żydzi byli często uczciwi i potrafili mówić o sobie bez jazgotu, gdy zabrania się im łgać.

Komunikat

Jak jakiś czas temu pisałem, włączyłem na stronie możliwość komentowania bez konieczności rejestracji i logowania się. Dziś, po długim okresie testowania, wyłączam tę funkcję, bo korzystają z niej wyłącznie boty reklamowe. W związku z tym włączam możliwość rejestracji. Róbcie co chcecie: nikogo do rejestracji nie namawiam, a co więcej - gdyby ktoś się zarejestrował, konieczna jest weryfikacja mailem. Powód jest prosty: programy przeczesujące internet potrafią się zarejestrować a później wszędzie umieszczać swoje reklamy. Mały problem gdy wpisów jest niewiele. Spory, gdy np. po roku czyścisz ze spamu stronę. Tak więc róbta co chceta, Wasza sprawa, a na razie miłośnikom filmy deklaruję film o bohaterstwie w czasie Wojny.Link

Przyjaźń, kolejny odcinek

Oto kolejny, krótki odcinek. Mam żal do siebie że nie skopiowałem cyklu wspomnień Jezierskiego. Adamie, jeśli posiadasz stare wpisy z TOKFM, podeślij mi je, bardzo proszę. Jeśli nie jako gotowe w Wordzie, to jako kopię bazy przysyłaną nam przez tzw.redakcję. Jeśli zechcesz, zrobię Ci prywatną stronę, wrzucę kopię bazy i oddam Ci kluczyk czyli hasło do strony. Chciałbym jeszcze raz przeczytać cykl Twoich "solidarnościowych" wspomnień .Będziesz ją miał,zmienisz hasło a jeśli będziesz chciał, to znowu napiszesz coś mądrego. Założę ją na darmowym serwerze, żebyś nie miał kłopotów z corocznym opłacaniem itp. Na razie dalszy ciąg

Przyjaźń cd.

Oto ciąg dalszy ciągu dalszego, czyli co ma piernik do wiatraka. Na stronie SMOK umieściłem ciekawy film na temat nazistów i skradzionych o nich skarbach. Nadawali go niedawno na History HD. Możecie obejrzeć, ale umieszczam tam filmy dla siebie.

Psy zająca znowu zjedzą.
Oto ciąg dalszy rozważań o przyjaźni.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18-08-2018 19:54
Pełne teksty będą dostępne po kliknięciu "CZYTAJ WIĘCEJ"

21-02-2018 03:21
To miejsce służy do komunikacji. Próby spamu pod wpisami na stronie głównej będą skutkowały ich usunięciem.
39,645 unikalne wizyty