Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: Babacki

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Gatunki inwazyjne a zmiana klimatu.

Jakiś czas temu szeroko komentowany był wywiad udzielony przez jednego z dowódców ISIS.Mówił o ich planach zniszczenia cywilizacji europejskiej. Wszyscy się śmieli, bo przecież do wykonania jego gróźb konieczni byliby żołnierze, miliony żołnierzy, a tych nie było.
Ale już są. Krótko po tym wywiadzie zaczęli tu płynąć. Czy to nie dziwne że miliony nędzarzy miały pieniądze na podróż, na zapłacenie przemytnikom ludzi? Czy to nie dziwne że służby państwowe zamiast zawracania ich do miejsc z których wypłynęli, wyławiały ich i transportowały do Europejskich krajów? Czy to nie dziwne że przywódcy państw dyktujących swoje warunki w Europie stosują naciski żeby tę masę ludzi przyjmować?
Brak rąk do pracy? Czy naprawdę ktoś da się oszukać że jadą tu do pracy?


Wikipedia podaje:
"Pochodzi z południowej Azji. Pierwotny jego zasięg obejmował Japonię, Koreę i Tajwan, jak również północne Chiny. Rósł w górach, na wzgórzach, na brzegach rowów i poboczach dróg. Wyrastał na zróżnicowanych glebach, w tym na wulkanicznych[2]. W Europie pojawił się w 1825 r. i samorzutnie rozprzestrzenił się w środowisku. Jest gatunkiem inwazyjnym, bardzo ekspansywnym. Obecnie występuje dość pospolicie w całej Polsce i coraz bardziej rozprzestrzenia się. Status gatunku we florze Polski: kenofit, agriofit. Uważany jest za gatunek niepożądany w środowisku naturalnym, gdyż wypiera rodzime gatunki, zalecane jest usuwanie go przed okresem kwitnienia i późniejsze niszczenie mechaniczne (łatwo odrasta). Bezwzględnie powinien być usuwany z obszarów chronionej przyrody. "

Rdestowiec to ładna roślina....jako ciekawostka. Pojedynczo.
Niestety, gdy pozwoli się sobie na zaniedbanie, niszczy wszystkie inne gatunki. Warto przypomnieć sobie koczowisko ww Francji, dzielnice do których w Szwecji boi się wejść policja....
Spróbujcie sobie wejść w pokazane na zdjęciu zarośla. Bez drastycznych metod karczowania nie jest to możliwe. A co by było, gdyby te rośliny były uzbrojone.

Piszę to pod wpływem wczorajszego wydarzenia jakim był protest w obronie klimatu. Tak, klimat to ważna sprawa. Jednak wielu komentatorów uważa że klimat jest ważniejszy niż napływ emigrantów do Europy. Uważam że jedno i drugie jest ważne, tylko że na napływ mamy wpływ tu i teraz. Jeśli będzie ich tylu ilu się szykuje według prognoz, to klimat będzie naszym najmniejszym zmartwieniem, bo emigranci wyprą nas z naszych dotychczasowych siedlisk i zniszczą. Tak robią wszystkie gatunki inwazyjne.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.41
21,250 unikalne wizyty