Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: Babacki

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

AIPAC!!!!Stowarzyszenie władające światem.

Od wieków istniały tajne stowarzyszenia i zakony. Z niewiadomych powodów powszechne jest przekonanie że to dawne i nieaktualne sprawy. Przecież Templariusze czy Krzyżacy wymarli, masoni to zamierzchłe czasy. Kto rządzi światem?
Pewnie nikt i wszystko co się stało w ciągu wielu wieków to ślepy los. Przypadkiem było wymieranie permskie, przypadkiem uderzyła (podobno) w Ziemię kosmiczna skała, powodując wyginięcie dinozaurów i szansę dla ssaków. Być może …. Nie wiem. Nie mam wiedzy o Wszechświecie ponad tą, jaką przekazują na Discovery itp.
Przypadkiem też było to, że po pewnym czasie pojawili się na Ziemi ludzie. Podobno to wynik ewolucji, jednak nikt nie potrafi powiedzieć jak to się stało że inne ssaki, nawet małpy, nie ewoluowały. Pewnie….. przypadek.
Jednak przyglądając się historii bardziej ogólnie nie da się oprzeć wrażeniu że dzieje świata nie są przypadkowe. Przynajmniej dzieje ludzkości. Co jakiś czas dzieje się coś, co przyspiesza nasz rozwój,
Na temat AIPAC nie znajdziemy zbyt wiele na polskich stronach. Na innych także niewiele, tak jak na wiele innych tematów. Wikipedia polska milczy. http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Szukaj?search=Aipac&sourceid=Mozilla-search. Ta „zagraniczna” podaje nieco, ale i tak wygląda to mało przyjemnie, bo jeśli się nie zna języków można korzystać wyłącznie z życzliwości co bardziej językowo wykształconych znajomych albo używać translatora(dodatek do Firefoxa), co czasem powoduje smutną konstatację że albo inne języki są nieprzetłumaczalne na polski, albo światowa społeczność programistów nas olewa. Być może jedno i drugie jest prawdziwe, a „olewanie” nie dotyczy wyłącznie naszego języka a nas i naszego (podobno jeszcze) kraju w całości i ze szcze gółami…..
Po tym niezbyt radosnym wstępie przedstawię to co udało mi się odnaleźć na temat AIPAC i przetłumaczyć tłumaczenie tłumacza Gogle:

Grupa osób ponad wszelką kontrolą, nieformalnie wpływająca na politykę światowego mocarstwa, jedynego po upadku ZSRR. Ponieważ macki USA oplatają cały świat powodując niekorzystny z mojego punktu widzenia rozwój sytuacji, warto może przyjrzeć się temu KTO RZĄDZI RZĄDEM USA.
Ponieważ słowo SPISEK zostało zgodnie z zasadami manipulacji społeczeństwami dawno wyśmiane i oplute, należy jasno powiedzieć:

AIPAC to nie spisek, a Towarzystwo Wzajemnej Adoracji o określonych zapewnie ale niejawnych dla osób nie należących do sitwy, bardzo szerokich planach, które można sprowadzić do jednego celu: świat ma być nasz. Na razie ich są USA

Israel Public Affairs Amerykański Komitet (AIPAC, / eɪ p æ k / AY -pak ) to grupa lobbingowa , wywierająca nacisk na proizraelską politykę Kongresu i władzy wykonawczej w Stanach Zjednoczonych. Obecny prezydent AIPAC jest Michael Kassen mieszka w Westport w stanie Connecticut . [3]
Opisują siebie jako "America Pro-Israel Lobby". AIPAC ma ponad 100 tysięcy członków, siedemnaście biur regionalnych oraz "ogromną pulę ofiarodawców" .
Komitet jest najważniejszą organizacją wpływu na stosunki Ameryki z Izraelem, i jedną z najpotężniejszych grup lobbingowych w Stanach Zjednoczonych. Grupa nie zbiera sama funduszy dla swoich kandydatów politycznych, ale pomaga organizować na pieniądze na kandydatów.
Krytycy AIPAC twierdzą, że działa jako agent izraelskiego rządu z wywierając presję na Kongres Stanów Zjednoczonych dzięki powiązaniom nieformalnym. Grupa ta została oskarżona o sprzymierzenie się Likudu (ze strony Izraela) z Partią Republikańskaą w USA, ale rzecznik AIPAC nazwał to "złośliwym niezrozumieniem."
AIPAC opisuje się jako ponadpartyjną organizację , a rachunki tego lobby w Kongresie są zawsze wspólnie sponsorowane zarówno przez Demokratów i Republikanów .
W 2005 roku Pentagon analityk przyznał się do zarzutów o przejęciu tajemnic rządu USA przez dwóch prawników AIPAC , co jest znane jako szpiegowskiej afery AIPAC . Obaj prawnicy zostali zwolnieni przez AIPAC dla wyciszenia afery więc w2009 roku wszystkie zarzuty wobec byłych pracowników AIPAC odrzucono a sprawę „zamieciono pod dywan.
HISTORIA

Jak wszystko co dotyczy „grup nacisku” , historia AIPAC jest n niejasna i zagmatwana. Według dostępnej w Wikipedii wiedzy, Izraelsko- Amerykański Komitet Spraw Publicznych został założony w 1951 roku przez Izajasza L. "Si" Kenena .
Kenen początkowo prowadził amerykański syjonistyczny Komitet Spraw Publicznych jako oddział lobbingowy Amerykańskiej Rady Syjonistycznej. Wcześniej Kenen był pracownikiem izraelskiego MSZ.
Jednak Wiki podaje też inną wersję:
Według dziennikarza Connie Bruck, AIPAC powstała w 1963 roku , a Kenen stał na jego czele aż do przejścia na emeryturę w 1974 roku. Według byłego wolontariusza AIPAC MJ Rosenberga, Kenen był "staromodny liberalne": chciał wywierać nieoficjalny wpływ na polityków i decydentów, starają się zdobyć poparcie przez dotacje na kampanie lub w inny sposób wpływając na wybory, ale nie chciał oficjalnie przyznać się do tych działań.
Michael Oren pisze w swojej książce, moc, wiara, i Fantasy: Ameryka na Bliskim Wschodzie od1776 do chwili obecnej, "Choć założona w 1953 roku, dopiero w połowie lat 70 AIPAC osiągnął finansową i polityczną siłę konieczną do kierowania opiniami Kongresu. Wobec sprzeciwu obu izb Kongresu, prezydent USA Gerald Ford unieważnił jego " ponownej oceny ". [14] George Lenczowski zauważa podobnych, w połowie 1970 roku, okres, po wzroście mocy AIPAC. "To [ Carter zbiega Prezydencja] także zbrojny powstania Komitetu Spraw Publicznych (AIPAC amerykański Izrael) jako główną siłę w kształtowaniu polityki USA wobec Bliskiego Wschodu ". [15] On dalej zauważa, że okres ten zbiega się z poważnych zmian w polityce rządu związanej z izraelskich wyborach z Menachema Begina w Izraelu.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.04
19,587 unikalne wizyty