Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: Babacki

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Hitler był tylko uczniem.

Hitler był tylko uczniem...

DWUDZIESTEGO stycznia minęła okrągła, 70. rocznica konferencji w Wannsee, podczas której na rozkaz Hitlera grono nazistowskich dygnitarzy, z szefem RSHA generałem SS Reinhardem Heydrichem na czele, podjęło decyzję o Ostatecznym Rozwiązaniu Kwestii Żydowskiej.
Tak eufemicznie nazwano planowaną zagładę około 11 milionów europejskich Żydów. Europejskich, podkreślam. Amerykańscy byli dla Adolfa fajni- dawali pieniądze od początku, gdy wyczuli że Adolf może wywołać wojnę.
Przeciętny zjadacz chleba wie, że podział na rasę niższą i wyższą, produkcja tak zwanych „nadludzi", likwidacja „podludzi", przymusowa sterylizacja kalek oraz likwidacja osobników upośledzonych po uprzedniej selekcji typującej słabszych, to wymysł i domena Adolfa Hitlera.

Nic bardziej mylnego.

Wódz III Rzeszy był ledwie uczniem w tej materii, a wzorce czerpał z... USA i kolonialnej Anglii. Właściwie podział na „nadludzi" i „podludzi" wymyślili Anglicy. W dobie podbojów kolonialnych powstała doktryna dzieląca ludzi na rasy: superior - człowiek genetycznie usprawniony, istota wyższa czyniąca z Angoli naród wybrany oraz inferior - ludzki śmieć, rasa niższa przeznaczona do skolonizowania. Był to podział rzekomo dokonany przez Boga.

Na przełomie XIX i XX wieku pałeczkę przejęli Amerykanie. Wtedy to powstała nauka nazwana eugeniką, od greckiego słowa eugenes, czyli dobrze urodzony.
Pojęcie to wprowadził w życie w 1883 r. Francis Galton, kuzyn Karola Darwina.
Dotyczyło ono selektywnego rozmnażania zwierząt i ludzi w celu ulepszania gatunków, szczególnie jeśli chodzi o cechy dziedziczone. Była to nauka zakładająca możliwość doskonalenia cech dziedzicznych człowieka, której celem miało być tworzenie warunków pozwalających na rozwój dodatnich cech i ograniczenie cech
ujemnych. Wizja Galtona była jasna - marzył ono powoływaniu do życia dzieci, które najlepiej spełniają kryteria rasowej czystości, oraz o eliminowaniu osobników noszących cechy niepożądane.

Bazą dla rozwoju eugeniki negatywnej była obowiązująca od chwili powstania państwa USA segregacja rasowa. Wiele amerykańskich stanów wprowadziło pod koniec XIX wieku do swoich ko¬deksów prawo sterylizowania osób upośledzonych. Kwestię sterylizacji rozpatrzył nawet Sąd Naj¬wyższy, który w 1927 r. ogłosił werdykt w tzw. sprawie Buck vs. Bell, uznając, że w stanie Virginia można sterylizować te osoby, które zostaną uznane za „nieprzydatne". W latach 1907-1963 przy¬musowo wysterylizowano w USA w majestacie prawa ponad 64 tysiące osób.

W historii tego państwa, zwanego kolebką demokracji, ciemne karty zapisali tacy ludzie jak choćby pani Margaret Sanger, która w swoich książkach krytykowała dobroczynność, zaś akcje charytatywne nazywała „sentymentalnymi bzdurami". Sanger była jednocześnie zwolenniczką sterylizacji kobiet należących -jej zdaniem - do„klasy debili" jeszcze przed osiągnięciem przez nie wieku rozrodczego.

Tuż przed wybuchem II wojny światowej zaprezentowała swój kolejny autorski pomysł, „Projekt Czarnuch" (Negro Project) mianowicie, którego celem było ograniczenie rozrodczości ciemnoskórych obywateli USA. Sanger nie była wyjątkiem, podobne poglądy wyznawały tysiące Amerykanów - polityków, uczonych, geniuszów techniki, w tym wynalazca telefonu Graham Bell, który w swoich publicznych wystąpieniach postulował przymusową sterylizację głuchoniemych.

Wpływowi amerykańscy eugenicy Lothrop Stoddard i Harry Laughlin dowodzili, że rasy niższe, jak na przykład Meksykanie i przybysze z Azji, mogą skazić narodową pulę genetyczną, jeśli ich napływ do USA nie zostanie szybko ograniczony. Postulowali natomiast przyjmowanie przede wszystkim najbardziej pożądanych imigrantów nordyckich oraz anglosaskich.

Eugeniką prowadziła wprost do ludobójstwa.

Chore rojenia amerykańskich inicjatorów dyskryminacji zrealizował z właściwą Niemcom sprawnością Adolf Hitler.
Przy pomocy takich ludzi jak Himmler, Heydrich, Eichmann i Mengele przeprowadzono masowe mordowanie „podludzi" na niewyobrażalną wcześniej skalę. W masowym zabijaniu dorównał Hitlerowi dopiero w 1975 r. Poi Pot i jego Czerwoni Khmerzy, którzy kierując się rasizmem oraz szowinizmem zaledwie w cztery lata wy¬mordowali „na polach śmierci" i w obozach korekcyjnych ponad 3 miliony obywateli Kambodży. W odniesieniu do czasów nazizmu warto wiedzieć, że eugeniczne eksperymenty, prowadzone w Niemczech w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego stulecia m.in. przez prof. Otmara Freiherra von Verschuera, finansowała amerykańska Fundacja Rockefellera. Jednym z najzdolniejszych uczniów pana profesora był dr Joseph Mengele, kapitan SS, który w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau zyskał złowrogie miano „Anioła Śmierci". Po wojnie profesora von Verschuera zaliczano do grona wybitnych uczonych, a wielu jego kolegów - eugeników - zostało w powojennym świecie szanowanymi antropologami i biologami. Sama zaś nauka, zwana dotychczas eugeniką, dyskretnie zmienna nazwę, przekształcając się w GENETYKĘ.

Jabberwocky.

Komentarze

1 #1 Jabberwocky
dnia maj 25 2019 04:43:39
Oczywiście, duża część tego tekstu to cytaty, jednak jeśli komuś to przeszkadza jest łatwy sposób na sprawdzenie czyje:
zaznacza się fragment i szuka w Google.
Ponieważ jednak niektóre teksty mają nawet 10 lat, trudno będzie dowiedzieć się czy to ja cytuję kogoś, czy ktoś cytuje mnie

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.14
22,768 unikalne wizyty