Październik 24 2018 04:55:28
Nawigacja
Powitanie
"By dowiedzieć się kto rządzi, wystarczy sprawdzić kogo nie można krytykować" Voltaire
Megan wiecznie żywy.
15.10.08 odszedł Anatol "Megan" Potemkowski. Jego felietony w "Szpilkach" towarzyszyły mi pół mojego życia.

"Pisarzy trzeba żegnać przypomnieniem tego, co dla nich było najważniejsze. Ich twórczością. Odszedł Anatol Potemkowski (Megan), pisarz i satyryk wybitny, niesprawiedliwie zapomniany.

Nie ma nawet hasła w Wikipedii, choć jego dorobek imponujący i niekwestionowany. Potemkowski był trochę staroświecki, bo życzliwy ludziom, także tym wyśmiewanym. Ciepły w pisarstwie jak Czechow i ciepły w kontaktach osobistych. Miałem okazję blisko z nim współpracować kilka lat temu. Z tego okresu zostały mi w szufladzie Jego znakomite, krótkie opowiadania, nigdy niepublikowane. Szkoda, więc przynajmniej teraz przypominamy publiczności tę zupełnie osobną, sarkastycznie przyjazną twórczość. Żegnaj, Anatolu.

Maciej Rybiński"

Powyzsze wspomnienie w "Rzeczpospolitej" i 4 teksty Megana:
http://www.rp.pl/artykul/61991,212604_Pozegnanie__Megana_.html

Zyciorys:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Anatol_Potemkowski

A tu mój (Rybńskiego) własnoręcznie wczytany tekst Megana o panu Kaczyńskim:

"SPACER

Dawno nie pisałem o panu Kaczyńskim, ale wynikło to z przyczyn obiektywnych.

Przed trzema laty spotkaliśmy pana Kaczyńskiego na rogu Świętokrzyskiej i Nowego Światu.

- Idę na Stare Miasto - rzekł po paru zdawkowych uprzejmościach, poczem ruszył w kierunku B.G.K.

- Nie w te stronę! - zawołała baronowa - Hej!

Pan Kaczyński zatrzymał się.

- Nie obrał pan właściwego kierunku - powiedzial Bezpalczyk. - Jeśli zamierza pan udać się na Stare Miasto, powinien pan iść w kierunku wręcz przeciwnym.

Kaczyński roześmiał się.

- Zapewniam pana, ze tak - powiedział Bezpalczyk. - Idac w kierunku, jaki pan obral, dojdzie pan do placu Trzech Krzyży, minie pan Redakcje „Szpilek“, następnie Alejami Ujazdowskimi dojdzie pan do Belwederu.

- A później do Wilanowa - dodała baronowa.

- Nie sadze - rzekł pan Kaczyński.

- To niech pan spyta przechodnia - zdenerwował się Bezpalczyk.

Pan Kaczyński wzruszył ramionami. Kiedy Bezpalczyk próbował go nadal przekonywać, pozwolił sobie na gest malo uprzejmy - stuknął się palcem w czoło. Uznaliśmy dalsze prowadzenie rozmowy za niecelowe. Pan Kaczynski poszedł w kierunku B.G.K., a my w kierunku restauracji „Kokos“ gdzie byliśmy omówieni z jednym panem.

Od tego dnia ślad po panu Kaczynskim zaginął.

Dopiero wczoraj spotkaliśmy go znowu na rynku Starego Miasta. Wyglądał na zdrożonego. Jak się okazało, przemierzając czterdzieści kilometrów dziennie, pan Kaczyński obszedł kule ziemska i po trzech latach dotarł na Stare Miasto.

Pan Kaczyński nie jest człowiekiem głupim, upartym czy stanowczym. Pan Kaczyński osiągnął najwyższy szczebel w swojej dziedzinie - ślepą wiarę w słuszność osobistych przekonań.

Megan"

"Szpilki" z 7.01.62 strona 9. rubryka "Dziennik zażaleń"
Czas jest bliski, czy tylko facet sobie gada?
Skąd nierząd Kaczyńskiego ma pieniądze na 500+?
Nie ma wojny bez banków. Nie ma banków bez wojny. .

Fizyczna likwidacja banków i innych instytucji finansowych jest niezbędna. Mam w nocie czy to obejrzycie. I tak większość nie zrozumie.Fizyczna likwidacja banków i innych instytucji finansowych jest niezbędna. Jesteśmy coraz biedniejsi. I będziemy.

Nasza bieda to wynik spekulacji banksterów. We Francji rządzi przedstawiciel Banku Rotschilda. W Polsce rządzi przedstawiciel banku Santander. Stąd zadłużanie Polski na skalę nieznaną w przeszłości. . Symbolem Santandera są dwie nagrobne świeczki.

To świeczki z NASZYCH grobów.

Konwencja PiS.

Były żołnierz GROM zginął podczas skoków w wingsuicie. Można wesprzeć Jego rodzinę .

Grosicki w ostatniej chwili zmienił zdanie. Transfer do Sportingu był blisko, ujawniono szczegóły.


Wielkie roszady najwcześniej w Rosji?
Wszystko wskazuje na to, że roszady, które umożliwią Robertowi Kubicy powrót na fotel wyścigowy w Formule 1 nastąpią najwcześniej pod koniec września.
Zapalenie spojówek z możliwym zapaleniem rogówki.

Dziś lżejszy temat: Jak zadbać o siebie, czyli tapeta na ryj. Malowanie oczu? A nie lepiej użyć gazu łzawiącego? Jest mniej szkodliwy

Jo
Kim jest Daniels. Jonny Daniels.Sierżant armii państwa Israel. Niewiele jest na jego temat wiadomości, chociaż widać go we wszystkich "Wiadomościach".
Michnik. Adam.
Kim był? Czym był? Młody nie jest, więc wiem czym będzie.Film jest dostępny po kliknięciu "czytaj więcej".
Oto "zabawny" film pokazujący stopień zgłupienia współczesnychżydów
Przez 70 lat od zakończenia Wojny, byliśmy odseparowani od świata. Nie mogliśmy ani mówić, ani pisać o historii, ale lobby żydowskie nie spało. Indoktrynacja żydowska trwała. Efektem tej propagandy jest nie tylko brak jakiejkolwiek wiedzy historycznej wśród większości żydów, ale brak tej wiedzy wszędzie na świecie.
Oto film. Warto go obejrzeć bo jeśli ktoś ma przyklapnięte włosy, to staną one dęba.
Pomór
Ostatnio mamy prawdziwy pomór wśród ludzi znanych ze scen, ale nie tylko ich.
Ludzie masowo chorują, głównie na raka, i....umierają.
Oczywiście, rak nie jest jedyną przyczyną śmierci.

Ja jeszcze żyję. Nie do końca wiadomo po co, ale trwam. Wbrew życzeniom niektórych, a może im właśnie na złość. Jak długo jeszcze???? Wie to tylko przeznaczenie.

Umarła znana wielu osobom z niegdysiejszych występów Olga Aleksandra Sipowicz z domu Ostrowska,znana bardziej jako Kora. Nigdy Jej nie lubiłem, oczywiście jako piosenkarki, bo osobiście nie znałem.
Na wszelkich forach internetowych ale także w radiu i telewizji rozpoczął się nieustanny jazgot, prawdziwy festiwal hipokryzji. Tego samego dnia umarł Tomasz Stańko. Jego akurat lubiłem jako artystę, chociaż z pewnością nie Jego poglądy na różne sprawy.

Płyt Kory nie mam. Stańki czasem słucham.
Czy żałuję że Stańko i Kora umarli?
Tak. Dokładniej to żałuję ich śmierci tak samo jak żałuję że umarła Konopnicka, Słonimski, Kopernik czy ktokolwiek inny.
Jest mi to absolutnie obojętne: mieli swoje, absolutnie nie związane ze mną życie. Czego mam żałować?

W ciągu kilku ostatnich lat umarło kilka znanych mi osobiście osób. Czasem odwiedzam ich groby, a po drodze widzę nagrobki ludzi którzy zmarli gdy mieli tyle lat co ja teraz. Ja też umrę, to tylko kwestia czasu. Nie wymagam by ktokolwiek po mnie płakał i rozpamiętywał moje życie. Nie wymagajcie żebym wyrażał żal po tych nieznanych mi osobiście ludziach którzy umarli- hipokryzja to nie jest zajęcie dla mnie.


Wracam do pisania.
Jak powszechnie wiadomo(dzięki poprzedniemu wpisowi) znudziło mi się pisanie.
No, może nie samo pisanie, ale brak jego wpływu na cokolwiek dookoła. Świat pędzi ku kolejnej wojnie, Polska popadła w dyktaturę....
Ludzie dookoła mnie albo chorują albo umierają. Zatrucie środowiska, wszechobecna chemia we wszystkim: w powietrzu, wodzie, karmie zwanej z niejasnych przyczyn jedzeniem.
Próbowałem moich sił na szajs zbooku, ale po każdym niepochlebnym wpisie np. na Onecie blokują mi konta.
Tak, KONTA,bo przecież po zablokowaniu jednego tworzyłem natychmiast następne. Niestety, banda z szajs zbooka blokuje chyba mój adres I.P., bo wprawdzie udaje mi się zakładać nowe konta, ale po jakimś czasie chcą żebym koniecznie podał im mój numer telefonu komórkowego. No, dobrze że nie numer konta bankowego i hasło dostępu.
Na wszystko jest jednak rada: są kraje w których państwowy terroryzm jeszcze nie zaistniał, więc mogę tam kupić kartę i zarejestrować kolejne konto. Pies jebał szajs zbooka.
Tak więc zmusili mnie do pisania u siebie. Może to i dobrze, bo szczerze mówiąc dyskusja z użytkownikami popularnych portali jest jak bicie się z gównem bez późniejszego dostępu do prysznica.
Tak więc....niebawem kolejne wieści.
Pozdrawiam
Jabberwocky
Może to i lepiej? Nie ma co się oszukiwać: większość piszących komentarze to idioci.
Nie chce mi się pisać.Straciłem nadzieję na to, że to nie tylko strata czasu.
Każdy człowiek ma określoną ilość lat do przeżycia. Czasem to nawet nie są lata a tylko sekundy. Dotyczy to i tych którzy właśnie umierają i tych którzy urodzili się tylko na chwilę. Urodzili się, bo ideolodzy wymyślili że trzeba urodzić. Nawet jeśli płód nie ma mózgu.

Pisanie dla Was to strata czasu.
Większość nie zrozumie, a wszyscy skrytykują.
Krytyka jest nie dlatego że piszę bzdury(co się zdarza każdemu), ale dla samej przyjemności krytyki.

Rozumiem tę postawę: ja też krytykuję np. polityków bo ich nie lubię, chociaż czasem coś sensownego zrobią lub powiedzą. Niestety, powodów do wyrzutów sumienia z powodu nieuzasadnionej krytyki mam mało: rzadko zdarza się że polityk coś mądrego zrobi.

W sumie to tematów do pisania jest sporo:
zmiana czasu, pedofilia, podatki, rosnące codziennie zadłużenie w zachodnich bankach rodem z Bliskiego Wschodu.... To takie delikatne przypomnienie do kogo należą banki oraz ich główny dostarczyciel pieniędzy, czyli FED.

Nie, ten ostatni temat nie jest dobry. Niepolitycznie jest mówić że obecnych długów nie da się spłacić, że spodziewam się niebawem kolejnego kryzysu bankowego który zaowocuje wielką wojną.

Albo taka Rumunia:
dziś pierwszy dzień referendum w sprawie definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.
Zauważyłem pewną prawidłowość: im bardziej na wschód, im bliżej Azji, tym większa presja na zniewolenie ludzi. Nieustanny wzrost ilości ludzi to cel nadrzędny. Po co? Sam nie wiem. No i się mnożą. Później widzimy na ulicach żebraków. No cóż, urodzili się bo nie mieli innego wyjścia niż .....

Tak, pisanie to strata czasu. Nic nie zmienia. Czytanie cudzych wypocin też ma niewielki sens:
nawet jeśli się zgadzam z autorem, to wpływ na rzeczywistość mam niewielki.... Tak naprawdę to żaden.

Mogę jednak wylać żale. Mogę upuścić trochę pary jaka gromadzi się w każdym z nas dzięki nieustannemu podgrzewaniu nastrojów.

No cóż, może jednak czasem coś napiszę, aż do momentu gdy wygaśnie opłata za domenę?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18-08-2018 19:54
Pełne teksty będą dostępne po kliknięciu "CZYTAJ WIĘCEJ"

21-02-2018 03:21
To miejsce służy do komunikacji. Próby spamu pod wpisami na stronie głównej będą skutkowały ich usunięciem.
39,681 unikalne wizyty